دات نت نیوک
Menu

66917905 21 98+info@hamrahanco.ir

Instagram Linkedin twitter youtube G + Facebook
اخبار و مطالب

اخبار و مطالب

25

سوال های اولیای دانش آموزان ابتدایی از معلم


سوال:چگونه می توانم استرس دخترم که کلاس چهارم ابتدایی است را کمتر کنم؟

مشاور: (مینا سلیمانی)

پاسخ:قبل از هر چیز باید عامل ایجاد استرس را شناسایی و برای آن راه حلی پیدا کنید. حتماً با دخترتان در مورد این موضوع گفتگو کنید. سعی کنید در درجه اول از زبان خودش علت اضطراب را بیابید. مطمئناً یکی از مهمترنی عوامل ایجاد این اضطراب، نگرانی از نتیجه است. کمی نگران بودن در مورد نتیجه‌ی انجام هر کاری تا حدود ی طبیعی است اما اگر این نگرانی از سطح نرمال خارج شود به مانعی بر سر راه انجام کار تبدیل می شود. در درجه اول، انتظار خودتان را از کودک کلاس چهارم ابتدایی  به سطحی منطقی و در حد توانایی های او برسانید. فراموش نکنید که دانش آموزان دبستانی در این سنین در مرحله یادگیری و آزمون و خطا هستند پس با دریافت نتیجه آزمون یا مدرسه‌ی او، به بررسی نقاط قوت و ضعف او بپردازید و سعی کنید به جای نگاه منتقدانه، با او همراه باشید و به او کمک کنید تا نقاط ظعفش را جبران و نقاط قوت را تقویت کند.

سوال: من کتاب علوم ششم دبستان را مطالعه کرده ام. در فصل اول مطلب زیادی در مورد روش علمی نیامده است اما معلم ما در مورد آن توضیح داده است. به نظر شما یک جای کار ایراد ندارد؟

مشاور: (خدیجه شهبازی)

پاسخ:اولین فصل کتابهای علوم دبستان در همه‌ی مقاطع به بررسی روش علمی و مشاهده و آزمایش مربوط است.در این فصل مبنای یادگیری فعالیت و آزمایش ومشاهده توسط خود دانش آموز ششم دبستان است. در این مورد حتماً توضیحات معلم شما، تکمیل کننده‌ی مطالب کتاب درسی است. برای تکمیل اطلاعات خود می توانید از درسنامه‌های کتاب کار علوم و کتاب پرتکرار امتحانی نیز کمک بگیرید تا هم مطالب تکمیلی را به خوبی بیاموزید و هم با انواع طراحی سوال در این مبحث آشنا شوید.

سوال: آیا ممکن است در مورد نحوه برنامه ریزی برای حل کتابهای کار من را راهنمایی کنید؟

مشاور: الهام شاهپوری :

پاسخ:بهترین کار استفاده از این کتابها در پیشخوانی کردن و مطالعه درس هر روز همان روز است.زمانی که می خواهید دروس روز بعد را پیشخوانی کنید می توانید از درس‌نامه های کتاب کار استفاده کنید تا با آمدگی ذهنی در کلاس درس حاضر شوید. ازطرفی در روزی که معلم شما درسی را تدریس کرده است می توانید چند تمرین ساده کتاب کاررا حل کنید تا در درستان مسلط تر شوید. بعد زا یک مدت کوتاه خواهید دید که با کمک کتابهای کار به بخش زیادی از کتاب درسی تان مسلط شده اید.

چه چیزهایی به دانش آموزان ابتدایی بگوییم تا از آزمون نتیجه‌ی بهتری بگیرند؟
تکنیک ضربدر و منها:
اگر سؤالی را بلد نیستند، روی آن سؤال متوقف نشوند و با گزاردن یک علامت منها «- » در کنار آن سؤال به سراغ سؤال بعدی بروند.
اگر سؤالی را شک دارند و باید بیش‌تر روی آن متمرکز شوند، یک علامت ضربدر در کنار آن قرار دهند و سؤال‌های بعدی را پاسخ دهند و در انتها به سؤال‌هایی که علامت زده‌اند مراجعه کنند.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت