دات نت نیوک
Menu

66917905 21 98+info@hamrahanco.ir

Instagram Linkedin twitter youtube G + Facebook
اخبار و مطالب

اخبار و مطالب

21

یکی از اهداف مهم مهارتی زبان‌آموزی نگاره‌ها در کلاس اول ابتدایی ، صوت آموزی(آوا) است. (آن دسته از صداها که توسط اندام‌های گفتاری بشر تولید می‌شوند. صداهای زبانی یا «آوا» نام دارند.)

 

 آموزش صوت آموزی از نگاره‌ی دوم در کلاس اول دبستان با کلمات هم آغاز شروع می‌شود(آبی، آزاده>آ) (کتاب، کیف، کفش>ک).

 

در نگاره سوم در کلاس اول ابتدایی ، آموزش زبان‌ آموزی از طریق کلمات هم پایان ادامه پیدا می‌کند(آزاده، مدرسه> اِ)

 

 در نگاره‌ی چهارم در کلاس اول ابتدایی آموزش این مهارت با بخش کردن کلمات

 

و در نگاره پنجم در کلاس اول دبستان  با بخش و صداخوانی(صدا کِشی) که تا پایان نگاره‌ها تمرین و تکرارمی گردد وتادست یابی قابل ‌قبول و متناسب در این مهارت، در آموزش نشانه‌های یک، هم ادامه پیدا می‌کند.

 

برای صوت آموزی صامت‌ها، بهتر است ابتدا صوت موردنظر، با کلمه‌های هم پایان(کلماتی که به صوت یکسانی پایان می‌یابند) شروع شود؛

 

و برای صوت آموزی مصوّت ها در کلاس اول بهتر است از کلمه‌های هم آغاز(کلماتی که با صوت یکسانی آغاز می‌شوند) استفاده شود پس از یادگیری تشخیص صوتی، بهتر است خود نوآموز هم کلمه‌هایی را مثال بزند.

 

در بخش آموزش نگاره‌ها مدرس، به‌صورت گفتاری صدا و صوت آموزی را آموزش می‌دهد، در پایان آموزش نگاره‌ها هر دانش‌آموز باید بتواند علاوه بر تشخیص صدای اوّل وآخرواژه ها، کلمات را بخش صداهای هر بخش را جداگانه گفته و آن‌ها درست تلفظ نمایید.

 

مدرس می‌تواند، آوای موردنظر را کشیده‌تر، بلندتر برجسته‌تر ادا کند تا دانش‌آموز آن صدا را سریع‌تر تشخیص داده و یاد بگیرد. مهم‌ترین رکن در آموزش نگاره‌های پایه اوّل آواشناسی می‌باشد اساس نوشتن دانش‌آموز (در بخش نشانه‌های یک و دو)، به تشخیص آواها می‌باشد.

 

در پایین هر نگاره، تعدادی تصویر بین 4 تا 10 تصویر مرتبط با تصویر بزرگ عنوانی وجود دارد که هدف اصلی این قسمت مطابقت تصویر با کلمه به‌طور غیرمستقیم، رفع اشکالات تلفظی، تقویت مهارت‌های شفاهی زبان(گوش دادن سخن گفتن) است. به‌هیچ‌عنوان، در این قسمت هدف آموزش واژه‌ها نیست. بلکه اصل بر تصویرخوانی می‌باشد، هم در تصویر عنوانی بزرگ هم در تصویرک ها، این‌که تنها هدف تصویر خوانی به این دلیل است که هنوز نمادهای زبانی این واژه‌ها به دانش‌آموز منتقل نشده هنوز با حروف صداها آشنا نیست!

 

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت