دات نت نیوک
Menu

66917905 21 98+info@hamrahanco.ir

Instagram Linkedin twitter youtube G + Facebook
اخبار و مطالب

اخبار و مطالب

12

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا استفاده از ابزارهای فناورانه در جهت موضوعات آموزشی از همان مقطع ابتدایی به کار گرفته شود.
ضریب نفوذ موبایل و استفاده از اینترنت و نرم‌افزار تا حدی در بین خانواده‌ها زیاد شده است که شرکت‌های مختلف برای عرضه‌ی محصولات خود تلاش می‌کنند به هر شکلی وارد گوشی‌های موبایل و بسترهای نرم‌افزاری شوند.
این موضوع به مسئولان و متولیان آموزش کشور نیز رسیده است و اکنون دیگر همچون گذشته عباراتی چون کلاس مجازی، مدارس مجازی، مدارس هوشمند و دانشگاه مجازی عجیب و غریب نیست.
یکی از مقاطعی که اهمیت زیادی دارد آموزش ابتدایی است. چرا که شخصیت تحصیلی و علمی دانش‌آموزان از این مقطع شکل می‌گیرد. از همین رو استفاده از نرم‌افزارهای کمک آموزش دبستان نسبت به گذشته بیشتر شده است.
والدین، دانش‌آموزان و حتی معلمان با توجه به محدودیت‌ کتاب‌های مکتوب دنبال راهکارهای جدیدی هستند که بتوانند خواسته‌های دانش‌آموزان را پاسخ دهند و بتوانند با استفاده از روش‌های نوین و جذاب، مفاهیم را بهتر به دانش‌آموزان منتقل کنند.
بهره‌گیری از نرم‌افزارهای آموزش ابتدایی شامل نرم‌افزارهایی می‌شود که توسط شرکت‌های مختلف تهیه شده و ویژگی‌ها و مزایای بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
یکی از مهمترین ویژگی‌ نرم‌افزارهای کمک آموزشی ابتدایی و کمک آموزشی دبستان، امکانات رسانه‌ای است که بیشترین تمرکز این نرم‌افزارهای روی همین بخش است. چرا که با استفاده از تصاویر، فیلم، انیمیشن، صدا، شعر و آهنگ‌هایی که کودکان دوست دارند، می‌توان به بهترین شکل مفاهیم آموزشی را به آنها انتقال داد.
امتیاز دیگر استفاده از موبایل و نرم‌افزار در آموزش ابتدایی کاهش هزینه‌های آموزشی و استفاده‌ی بهتر از مطالب و مرور آنها است. دیگر نیازی نیست برای آموزش مطالب بیشتر هزینه‌های رفت‌وآمد و هزینه‌های اضافی برای کلاس‌های متعدد پرداخت کرد.
اما یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از موبایل و نرم‌افزار در آموزش ابتدایی فراهم کردن امکان یکسان یادگیری و آموزش برای تمامی دانش‌آموزان در هر جای کشور است. گوشی‌ موبایل و کامپیوتر در اختیار بیشتر مردم قرار دارد و آموزش تعاملی باعث می‌شود توانایی کارکردن با ابزارهای الکترونیک نیز در بین کودکان بیشر شود.
امکان مرور دروس در هر زمان و هر مکان، یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از موبایل و نرم‌افزار در آموزش ابتدایی است. در نتیجه دانش‌آموزان می‌توانند از تمرینات مختلف به صورت تعاملی استفاده کنند و در صورتی که نیاز به مرور بیشتر دروس یا تمرینات بیشتر داشته باشند، سراغ نرم‌افزار خود بروند.
نرم‌افزارهای کمک آموزشی ابتدایی برای کلاس اول، کلاس دوم، کلاس سوم دبستان و... تحت عناوین مختلفی چون خودآموز، کمک آموزشی، ابزار معلم، بازی و سرگرمی، کتاب‌های الکترونیکی، آزمون‌ساز و شبیه‌ساز کلاس درس عرضه می‌شوند.

 

در گروه: آموزش کودکان

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت