دات نت نیوک
Menu

66917905 21 98+info@hamrahanco.ir

Instagram Linkedin twitter youtube G + Facebook
اخبار و مطالب

اخبار و مطالب

12

شما که در حال خواندن این مطلب هستید، حتما با کودکانی در بازه‌ی سنی 6 تا 10 سال سروکار داشته‌اید. در ادامه با ما همراه باشید تا با اصول تربیتی و آموزش کودکان بین 6 تا 10 سال بیشتر آشنا شویم.
کودکان در هر برهه‌ای از زندگی خود خصوصیات رفتاری ویژه‌ای از خود نشان می‌دهند که این موضوع با توجه به شرایط خانوادگی و دوران رشد آنها متناسب است. اما بعضی از دوره‌های سنی اهمیت ویژه‌تری دارند. یکی از مهمترین دوره‌های زندگی افراد، بین سن 6 تا 10 سال است که آغاز جدی دوران یادگیری و فاصله گرفتن از دوران قبلی است.
کودکان در سن 6 تا 10 سال می‌توانند بهتر از ذهن خود استفاده کرده و کارهای بیشتری را عینی‌سازی کنند. از همین رو براساس اصول و تربیت آموزش کودکان بین 6 تا 10 سال که سال‌های دبستان را پشت سر می‌گذارند، آموزش‌ها می‌توان شکل واقعی‌تری به خود بگیرد و از فرضیه‌ها و مسائل واقعی‌تر برای آموزش استفاده کرد.
یکی دیگر از ویژگی‌های سنی 6 تا 10 سال این است که کودک از خودمحوری خارج شده و یادگیری جمعی را می‌آموزد. در نتیجه رفتار جدیدی در جمع نشان می‌دهد و دوست دارد همیشه اول باشد. بنابراین از این حس رقابت و کار گروهی می‌تواند برای آموزش بهتر استفاده کرد.
یکی دیگر از مشخصات این گروه سنی که به اصول تربیت و آموزش کودکان بین 6 تا 10 سال کمک می‌کند، موضوع الگوپذیری جدی و مسئولیت‌پذیر است. از این رو می‌توان با الگوسازی مناسب و سپردن مسئولیت‌های کوچک، شرایط آموزشی بهتری را فراهم کرد.
اما در بازه‌ی سنی 6 تا 10 سال، کودکان از توانایی‌های بیشتر مغز خود استفاده کرده و می‌تواند یک موضوع را از جنبه‌های مختلفی بررسی کنند. در این دوره با صفات مختلف آشنا می‌شوند. بنابراین می‌توان موضوعات آموزشی را زیباتر و جذاب‌تر به آنها منتقل کرد.
اما دوران دبستان ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. کودکان در کلاس اول، کلاس دوم و کلاس سوم دبستان علاقه‌ی شدیدی به یادگیری دارند و تلاش می‌کنند بیش از نوشتن، مشغول صحبت کردن باشند. از همین رو خیلی دوست دارند توانایی پاسخ دادن خود را نشان دهند.
یکی از مهمترین دوران زندگی کودکان در سنین 6 تا 10 سالگی است که بیشترین تغییرات رفتاری را نسبت به سال‌های قبل و بعد نشان می‌دهند. از همین رو نمی‌توان اهمیت ویژه‌ی این بازه‌ی سنی در مورد اصول تربیت و آموزش کودکان بین 6 تا 10 سال را نادیده گرفت.
شاید کوتاهی در این بخش سرنوشت آتی آنها در زندگی را دستخوش تغییرات ناخوشایندی کند.

 

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت